Аспірант кафедри – володар академічної стипендії Президента України

Аспірант кафедри процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ) факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету (СумДУ) Ольга Настенко єдина в області у 2014-2015 навчальному році удостоєна академічної стипендії Президента України (Наказ №1257 Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03 листопада 2014 року згідно з Положенням про порядок призначення академічних стипендій Президента України студента та аспірантам ВНЗ, затвердженим Постановою №744 Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1994 року).

Вона є переможцем міжвузівських та всеукраїнських олімпіад (дипломи I та III ступеню), призером II туру Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт 2011/2012 та 2013/2014 н.р. (два дипломи I ступеню). Зараз Ольга Настенко активно займається підготовкою кандидатської дисертації за темою "Моделювання процесів інерційно-фільтруючої сепарації газорідинних сумішей" (наук. керівник - канд. техн. наук, доцент, докторант Олександр Ляпощенко). Аспірант є співавтором 8 наукових статей у фахових виданнях за тематикою дисертаційного дослідження, з них 3 статті у закордонних виданнях (зокрема, Болгарії, Швейцарії, Росії) та 3 статті у виданнях, які включені до міжнародних наукометричних баз (у тому числі 1 стаття у виданні, яке обліковується наукометричними базами Scopus та Web of Science), а також отриманих 6 патентів України на корисну модель. Активно займається науковою роботою зі студентами.

Нагадуємо, що академічні стипендії Президента України призначаються аспірантам вищих  навчальних закладів України,  які найбільш успішно відзначилися в навчальній та науковій  роботі.