Кафедра отримала ліцензійне програмне забезпечення класу SCADA / HMI

В рамках проекту «Програма підтримки вищої школи» від найбільшого російського виробника програмних комплексів для інтегрованої розробки АСУ ТП / АСУП компанії AdAstra Research Group, Ltd  кафедрою процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ) факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету (СумДУ) отримано останню версію інструментальної системи базової лінії TRACE MODE® 6 класу SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) / HMI (Human Machine Interface) з офіційною технічною підтримкою від розробника та можливістю безкоштовного оновлення, яку планується впровадити у навчальному процесі в рамках викладання нової дисципліни «Автоматизація та комп’ютерне керування виробничих процесів».

SCADA/HMI-система TRACE MODE® давно завоювала популярність в країнах східної Європи та увійшла до числа світових лідерів SCADA-систем (SIMATIC WinCC (Siemens AG), Citect (Schneider Electric) та інших) у 30 країнах світу. Внаслідок високої функціональності TRACE MODE® успішно застосовується в АСУ ТП більш ніж 40 галузей промисловості (хімічна та нафтохімічна, газова та нафтова, харчова та переробна, цукрова та спиртова, горновидобувна, металургія, машинобудування, атомна, енергетика, енергозбереження та інші).