Вітаємо Олександра Ляпощенка із успішним захистом докторської дисертації!

12 грудня 2016 року відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук доцента кафедри процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв, заступника декана факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету Олександра Ляпощенка зі спеціальності 05.17.08 ­­– процеси та обладнання хімічної технології. Захист проходив на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.09 при Національному університеті "Львівська політехніка".

Свою наукову працю дисертант присвятив актуальній темі – «Теоретичні основи процесів інерційно-фільтруючої сепарації».

Науковий консультант - д.т.н., професор Склабінський В.І., завідувач кафедри процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв Сумського державного університету.

Офіційні опоненти:
- д.т.н., професор Ульєв Л.М., професор кафедри інтегрованих технологій, процесів і апаратів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
- д.т.н., професор Зав’ялов В.Л., завідувач кафедри процесів і апаратів харчових виробництв Національного університету харчових технологій.
- д.т.н., професор Вітенько Т.М., завідувач кафедри обладнання харчових технологій, проректор з міжнародного співробітництва Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Дисертаційні дослідження з теоретичних основ процесів інерційно-фільтруючої сепарації, в додаток ускладнених сполученим тепломасообміном, відносяться до фундаментальних проблем гідромеханіки, теорії процесів тепло- та масопередачі, оскільки на їх основі вирішуються інші наукові та технічні задачі, що виникають при розрахунках процесів та проектуванні обладнання для хімічної, нафтогазової та інших галузей промисловості. Актуальність обраного напряму досліджень і наукову новизну отриманих результатів беззаперечно засвідчено у 15 позитивних відгуках від провідних вчених з Украіни та іноземних держав, а практичне значення підтверджено численними актами впровадження (використання) наукових результатів та практичних рекомендацій, отриманих у дисертаційній роботі (замовники – Представництво британської нафтогазової компанії Regal Petroleum Corporation Ltd., ТОВ «Аліндастрі», ПрАТ «Укргазвидобуток», ПАТ «Сумське НВО ім. М.В.Фрунзе», ТОВ “Суми-фітоформація”, ТОВ НПВ «Машхімнафтосервіс», концерн «Укрросметал», ТОВ «Агросервіс», ПАТ «Укрхімпроект», АТ «Сумський завод «Насосенергомаш», холдинг «Група ГМС», ТюменьНІПІнафта, Група «Лукойл» та інші).

Колектив кафедри та факультету щиро вітає свого колегу. Бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, успіхів та нових наукових досягнень! Нехай Ваш кипучій ентузіазм та невтомна енергія допоможуть сягнути нових творчих вершин та цікавих проектів!