Студенти відвідали ПАТ "Сумихімпром"

13 березня 2018 року студенти 3-5 курсів спеціальності «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будматеріалів» у супроводі викладачів (д.т.н., доц. Олександра Ляпощенко, к.т.н., ст. викладача Максима Скиданенко) кафедри "Процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ)" факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету (СумДУ) відвідали виробництво ПАТ «Сумихімпром», яке має статус базового підприємства хімічної галузі промисловості України з виробництва фосфорних мінеральних добрив і виготовляє відповідно: мінеральні добрива, коагулянти та добавки до цементу, кислоти, двоокис титану та пігменти, та інші види хімічної продукції. До складу підприємства входять: 11 основних цехів та 20 допоміжних цехів.

Після проходженням інструктажу з охорони праці та техніки безпеки, студентів ознайомили з технологічними лініями та комплексом технологічного обладнання під час відвідування основних цехів виробництва двоокису титану та допоміжного ремонтно механічного цеху. Під час екскурсії студенти на практиці ознайомилися з основними хімічними машинами та апаратами, зокрема з гідромеханічним (прес-фільтрами, барабанними фільтрами, циклонами та ін.) та масообмінним (випарний апарат, скрубер, реактори та ін.) хімічним обладнанням.

Приємною була зустріч з заступником начальника цеху виробництва двоокису титану Олександром Шипіком та заступником начальника ремонтно механічного цеху Антоном Ромась, які є випускниками факультету ТеСЕТ СумДУ 2004 та 2010 років за спеціальностями «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будматеріалів» та "Енергетичний менеджмент" відповідно. Крім того, ще на початку зустрічі керівництво ПАТ «Сумихімпром» відразу запропонувало присутнім студентам можливість проходження виробничої та переддипломної практик на базовому підприємстві з перспективою працевлаштування на цей період на робочому місці за спеціальністю з оплатою праці.