Переможці конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Нафтова та газова промисловість»

28 березня 2018 року ініціативні науковці з лав студентської молоді з різних технічних ЗВО України зібрались в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) обговорити проблеми забезпечення прибутковості підприємств нафтогазової галузі, технологій розробки газогідратних покладів, реалізацій положень старт-філд у розробці родовищ, інноваційних стартапів для об’єктів нафтогазової галузі й багато інших. Вони представили свої роботи та креативні ідеї для вирішення проблем та покращення роботи нафтогазової галузі на Конференції підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу-захисту студентських наукових робіт в галузі «Нафтова та газова промисловість» 2017/2018 н.р.

Привітав учасників проректор з наукової роботи ІФНТУНГ, проф. Чудик І. І. Він відзначив молодь, яка активно долучається до вирішення нагальних питань нафтогазової галузі, наукових керівників, які сприяють виникненню інтересу до наукових досліджень серед студентів, справедливо вважаючи:
«Нафта і газ вже кілька років поспіль лідирує у геополітиці. І не може не тішити то факт, що сьогодні 78 учасників з 21 ЗВО України представлять шляхи подолання проблем у нафтогазовій сфері, які для нашої держави перетворились на проблеми енергетичної безпеки».

Змагались за кращі наукові результати студенти з відомих технічних університетів України – Києва, Харкова, Львова, Сум, Полтави, Луцька, Рівного, Вінниці, Херсона, Івано-Франківська, які мають напрацювання в нафтогазовій галузі. Компетентні  комісії з оцінки робіт працювали в 5 номінаціях:
- обладнання нафтогазової галузі;
- енергоефективність, вимірювальні та інформаційні технології в нафтогазовій промисловості;
- нафтогазова інженерія;
- економіка та управління в нафтогазовому комплексі;
- геологія, геофізика, екологія та геотуризм.

Дипломом I ступеня у номінації «Обладнання нафтогазової галузі» нагороджено студентів кафедри ПОХНВ факультету ТеСЕТ СумДУ Олександра Старинського  та Валерія Ковтуна з роботою «Моделювання гідродинаміки та прогнозування ефективності роботи сепараційного обладнання установки стабілізації нафти» (науковий керівник – к.т.н., асист. Ольга Литвиненко). Студентка Ніка Артюхова (науковий керівник – к.т.н., ст. викл. Руслан Острога)  також отримали сертифікати учасників.