Співробітник кафедри пройшов стажування в компанії-виробнику сучасних засобів автоматизації та SCADA-систем

Впродовж 25-29 червня 2018 року начальник науково-навчального центру комплексного інжинірингу «SSUChemTech» (ННЦ «SSUChemTech»), старший викладач кафедри процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ) факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету (СумДУ), к.т.н., ст. наук. співробітник Максим Скиданенко успішно пройшов стажування зі спеціальності в компанії ТОВ "Мікрол", під час якого вивчив навчальні курси з програмування мікропроцесорного контролера МІК-51  та SCADA-системи нового покоління Visual Intellect.

Компанія "Мікрол" має більш ніж 20-річний досвід виробництва сучасних засобів автоматизації високого рівня. Номенклатура серійного виробництва налічує понад 120 різних приладів: програмовані логічні контролери (ПЛК); мікропроцесорні ПІД регулятори; лічильники, таймери, тахометри, витратоміри, дозатори; дискретні та аналогові модулі вводу/виводу, модулі перетворення інтерфейсів, модулі GSM;  модулі регулятори та реле-регулятори; мікропроцесорні індикатори і вимірювачі, сигналізатори і регулятори; нормуючі перетворювачі, GSM-маршрутизатори; блоки живлення і щити керування, блоки контролю та захисту, інші. Крім того, підприємство займається розробкою програмних продуктів класу АСУ ТП / АСУП / SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) / HMI (Human Machine Interface), серед яких SCADA-система Visual Intellect.

2018 Скиданенко М.С. (МІКРОЛ)

Викладачі та науковці кафедри ПОХНВ факультету ТеСЕТ СумДУ регулярно вдосконалюють свою майстерність та підвищують кваліфікацію з метою підтримки на високому рівні наукових досліджень, впровадження прикладних розробок та навчального процесу студентів, а також очікуваних результатів навчання випускників зі спеціальності, які мають можливість отримати найсучасніші знання та навички з новітніх засобів і технологій, загальних та спеціальних (фахових, предметних) компетентностей, які затребувані на світовому ринку праці. Так, в 2016 році в рамках напряму підготовки (спеціальності) 133 - Галузеве машинобудування на кафедрі ПОХНВ факультету ТеСЕТ СумДУ запроваджено підготовку з нової спеціалізації (освітня програма) - Комп’ютерна хімічна інженерія, а в 2018 році - Комп’ютерний інжиніринг обладнання хімічних виробництв. Одночасно, в рамках проекту «Програма підтримки вищої школи» від світового виробника програмних комплексів для інтегрованої розробки АСУ ТП / АСУП компанії AdAstra Research Group, Ltd кафедрою отримано останню версію інструментальної системи базової лінії TRACE MODE® 6 класу SCADA / HMI з офіційною технічною підтримкою від розробника та можливістю безкоштовного оновлення, яку в 2015/2016 н.р. запроваджено у навчальний процес в рамках викладання нової дисципліни «Автоматизація та комп’ютерне керування виробничих процесів».

Керівництво кафедри висловлює подяку директору компанії ТОВ «Мікрол» Богдану Демчину за за організаційну та технічну підтримку стажування своїх співробітників на відповідній матеріальній базі та промислових об'єктах, а також участь у розвитку вищої інженерної освіти у відповідності до сучасних викликів промисловості!