en_GB.utf8, en_GB.UTuk_UA.UTF-8

Контактна iнформацiя:

Україна, 40007, м.Суми, вул.Римського-Корсакова 2

 info@pohnp.sumdu.edu.ua 

+38(0542)33-71-24, 68-77-95, 33-70-73, 33-10-24

+38(0542)33-40-58

qr-code

Як нас знайти на мапі 

кафедра ПОХНВ СумДУ на Яндекс-картах

Ми on-line

Processes and Equipment of Chemical and Petroleum-Refineries Department on FaceBookProcesses and Equipment of Chemical and Petroleum-Refineries Department on Linkedin

Форма авторизаціїЗараз на сайті

На даний момент 21 гостей на сайті

Зворотній зв’язок

Будь-які пропозиції щодо редагування та розміщення нової інформації на сайті можна надсилати на e-mail

Знайшли орфографічну помилку? Виділіть її мишкою і натисніть

Система Orphus

Новини

Науковцями ННЦ “SSUChemTech” розроблено перший прототип сучасного медичного приладу

Об’єднавши зусилля науково-навчального центру комплексного інжинірингу “SSUChemTech” факультету ТеСЕТ та кафедри патологічної анатомії Медичного інституту в Сумському державному університеті вперше спроектований та виготовлений прототип приладу для забарвлення гістологічних зрізів, українського виробництва

Ергономічний прилад застосовується для надання клітинам певного кольору роблячи їх більш контрастними для подальшого їх огляду під мікроскопом для діагностування захворювань  в гістології та цитології. Прилад зроблений з використанням кислототривких матеріалів та має сучасний дизайн.

 

Висока якість автоматичного фарбування забезпечує простоту використання та ефективний розподіл навантаження на лабораторію і відтворюваність результатів.

Розроблений прототип поєднує в собі гнучкість, швидкість і відкриває нові горизонти в автоматизації досліджень. Завдяки великій кількості станцій (24 одиниці) прилад може працювати по декількох протоколах фарбування. Використання до 32 стекол, зручний кольоровий РК екран на якому  відображаються всі програми і супутня інформація для точного регулювання і забезпечення безпечної роботи - все це разом гарантує ефективність фарбування, безпеку і швидкість. Кожна дія приладу супроводжується звуковими сигналами, щоб спеціалісту, який працює з приладом було зручно орієнтуватися в етапах роботи приладу. Програмне забезпечення та сам прилад захищений патентами України.

Планується подальше удосконалення і модернізація приладу шляхом встановлення сенсорного блоку керування, покращеної системи фільтрації та інших цікавих і корисних функцій, за якими прилад не поступатиметься сучасним світовим аналогам.

https://mon.gov.ua/

Викладач кафедри став переможцем конкурсу «Інновації ІКТ для сучасної освіти ICT4EDU»

Проєкт «Віртуальна екскурсія установкою переробки природного газу» (автори – Артем Артюхов, Юрій Зубань, Дмитро Самохвалов та Антон Коноплянченко) став переможцем конкурсу «Інновації ІКТ для сучасної освіти ICT4EDU» у номінації «Розробка навчальних ресурсів за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності».

Основна ідея розробки – створення віртуального середовища для проведення практичних занять з дисциплін «Процеси та апарати хімічних виробництв», «Машини та апарати хімічних виробництв», «Автоматизація та комп'ютерне керування виробничих процесів», «Основи комп'ютерного управління технологічними процесами в хімічній промисловості» тощо. Студентам пропонується віртуальна екскурсія установкою осушення природного газу. Під час екскурсії відбувається ознайомлення з основним обладнанням установки осушення природного газу, детальне вивчення устрію та принципу дії абсорбційної колони. Студенти мають можливість вивчити основні режими роботи тарілчастих масообмінних контактних елементів в абсорбційній колоні та знайти оптимальне рішення щодо стабілізації роботи апарату. «Родзинка» екскурсії - можливість в режимі реального часу та в короткий термін вирішити інженерну задачу коригування технологічних параметрів роботи установки та усунення раптово виникаючої аварійної ситуації. При цьому в критичних умовах необхідно швидко прийняти правильне рішення, спираючись на отримані знання та навички під час вивчення теоретичних основ роботи установки і принципів контролю та управління її роботою.

Проєкт «Віртуальна екскурсія установкою переробки природного газу» був представлений на конкурсі проєктів Reimagine Education Awards в рамках виставки-конференції у Лондоні під егідою рейтингового агентства QS та Бізнес-школи Уортона Пенсильванського університету.

 

Візуалізацію екскурсії можна побачити на офіційному каналі ULab Group Сумського державного університету:

3rd International Conference on Design, Simulation, Manufacturing: The Innovation Exchange (DSMIE-2020)

09-12 червня 2020 року відбулась 3rd International Conference on Design, Simulation, Manufacturing: The Innovation Exchange (DSMIE-2020).

Враховуючи пандемію COVID-19 та пов’язані з нею введені у світі карантинні заходи, прийнято рішення провести її онлайн на матеріально-технічній базі саме Сумського державного університету (оnlіne-студія, факультет технічних систем та енергоефективних технологій). Програма конференції включає в себе пленарні, технічні, постерну сесії та інше. Так, 9 червня 2020 року вже проведено тестову сессію. За попередніми оцінками впродовж двох основних днів (10-11 червня 2020 року) до live-streaming каналів проведення конференції очікується online-підключення більше 300 учасників з більш ніж 30 країн світу. Спостерігати за відео-трансляцією засідань, а також задавати питання в чаті можна в режимі реального часу на офіційній сторінці конференції в соцмережі FaceBook та каналі на відеобанку YouTube (плейлист DSMIE Conference Series).
 
Організаторами конференції є Сумський державний університет, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" та Міжнародна асоціація технологічного розвитку та інновацій.

Наковцями ННЦ «SSUChemTech» кафедри проведено науково-навчальний тренінг на замовлення ПрАТ «Смарт-Холдинг»

11-15 листопада 2019 року на базі Сумського державного університету (СумДУ) проведено науково-навчальний тренінг для керівного складу та провідних фахівців з нафтогазових технологій ПрАТ «Смарт-Холдинг», до якої входили представники керуючої компанії групи Smart Energy, ТОВ «ПРОМ-ЕНЕРГО ПРОДУКТ» та ПрАТ «УКРГАЗВИДОБУТОК» у кількості 8 осіб: Вадим Мащиков, директор департаменту з виробництва та капітального будівництва Smart Energy; ПрАТ «УКРГАЗВИДОБУТОК» - Олег Малиновський, головний інженер з видобутку; Ігор Добровольський, головний механік; Андрій Цейко, інженер з ремонту обладнання; Віталій Однороб, інженер-технолог цеху видобутку газу; ТОВ «ПРОМ-ЕНЕРГО ПРОДУКТ» - Василь Нащочич, головний технолог цеху видобутку газу; Юрій Ляшенко, майстер з видобутку нафти, газу та конденсату; Тарас Безцінний, майстер з ремонту обладнання.
Учасники успішно пройшли підготовку за тематичним планом та програмою «Теоретичні основи процесів стиснення, теплообміну і сепарації в поршневих компресорних машинах та установках» (науковий керівник – докт. техн. наук, професор, гол. наук. співробітник Олександр Ляпощенко), які проведено в рамках надання науково-консультаційних послуг за договором N51.18-20196.СП/03 від 23.10.2019 р. науковими співробітниками науково-навчального центру комплексного інжинірингу «SSUChemTech» (ННЦ «SSUChemTech») кафедри процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ) факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) СумДУ.
Програма підготовки включала такі елементи сучасних форматів заходів і активних методів навчання, як спікер-сесія, нетворкінг, кейси, коучінг-сесія, воркшоп, експертна сесія, сесія відповіді-питання. Для проведення заходів запрошені у якості спікерів – Сергій Шарапов та Віталій Маренок, коучер – Владислав Кондусь, експерти – Олександр Ляпощенко, Віталій Іванов, Іван Павленко, а для воркшопів запрошені – Андрій Папченко, Микола Сотник, Максим Скиданенко та Володимир Покотило.

Після запланованих заходів проведено оцінювання результатів підготовки, підведено підсумки і у присутності декана факультету ТеСЕТ Олександра Гусака, завідувача кафедри ПОХНВ Всеволода Склабінського, начальника ННЦ «SSUChemTech» Максима Скиданенка та наукового керівника програми тренінгу Олександра Ляпощенка учасникам урочисто вручено відповідні сертифікати!

Випускник кафедри призначений першим заступником міністра новоствореного Міністерства розвитку громад України

11 вересня 2019 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні призначив заступників в ряд міністерств. Так, до новоствореного Міністерства розвитку громад і територій першим заступником міністра призначили Дмитра Живицького, який до цього з 2016 року був керівником апарату Сумської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що Дмитро Живицький навчався на кафедрі процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ), у 2004 році закінчив Сумський державний університет (СумДУ) і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів" та здобув кваліфікацію магістра, а в 2018 році за результатами сертифікації Європейською федерацією національних інженерних асоціацій FEANI одним з перших випукників кафедри отримав Engineering Card. Працював на посадах інженера-конструктора СКБ ТКМ, ВАТ "СМНВО ім. М.В.Фрунзе", заступника технічного директора ВАТ "Суминафтопродукт", консультанта патронатної служби голови Сумської обласної державної адміністрації.

http://sumy.today/sumskyy-posadovec-pishov-na-pidvyshchennya-u-nove-ministerstvo?_utl_t=fb&fbclid=IwAR2koeFTw1yqs25dZ1uWIHZOQvGO9510P8iG0UlsJFDwyBefWYmbMaxBwhk

Більше статтей...