en_GB.utf8, en_GB.UTuk_UA.UTF-8

Контактна iнформацiя:

Україна, 40007, м.Суми, вул.Римського-Корсакова 2

 info@pohnp.sumdu.edu.ua 

+38(0542)33-71-24, 68-77-95, 33-70-73, 33-10-24

+38(0542)33-40-58

qr-code

Як нас знайти на мапі 

кафедра ПОХНВ СумДУ на Яндекс-картах

Ми on-line

Processes and Equipment of Chemical and Petroleum-Refineries Department on FaceBookProcesses and Equipment of Chemical and Petroleum-Refineries Department on Linkedin

Форма авторизаціїЗараз на сайті

На даний момент 32 гостей на сайті

Зворотній зв’язок

Будь-які пропозиції щодо редагування та розміщення нової інформації на сайті можна надсилати на e-mail

Знайшли орфографічну помилку? Виділіть її мишкою і натисніть

Система Orphus

Наукові центри та лабораторії

Лабораторія "Процеси та апарати хімічних виробництв" (ПАХВ) призначена для проведення експериментальних досліджень з метою дослідження основних закономірностей та визначення теоретичних основ механічних, гідродинамічних, теплообмінних і масообмінних процесів у обладнанні хімічних і нафтопереробних виробництв.

Лабораторія ”Розрахунок та конструювання машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв” надає можливість дослідження напружено-деформованого стану елементів навантажених конструкцій машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв для подальшої розробки методик їх розрахунку і конструювання.

Лабораторія "Машини та апарати хімічних виробництв" (МАХВ) включає дослідно-випробувальні і демонстраційні стенди дослідно-промислових нових розробок обладнання для хімічної та нафтогазопереробної галузі промисловості: нафтогазових сепараторів інерційно-фільтруючого типу; вібраційних грануляторів плавів мінеральних добрив, грануляторів вихрового типу; обертових зрошувачів для насадкових апаратів; віялового розпорошувача для масообмінних апаратів та протитечійних розпилювачів масообмінних апаратів вихрового типу; дослідження турбоежекційних перемішуючих пристроїв (мішалок) реакторів та контактних елементів масообмінних апаратів, інші.

До складу СумДУ також входить науково-дослідна лабораторія грануляційного та масообмінного обладнання (ЛГМО), створена згідно зі спільним Наказом Мінхімпрому СРСР та Мінвузу УРСР № 450 від 26.12.1978 р. В основу роботи лабораторії покладені дослідження, наукові розробки та винаходи її першого наукового керівника докт. техн. наук, професора Холіна Б.Г. Основними науково-технічними напрямками роботи лабораторії грануляційного та масообмінного обладнання протягом багатьох років є розробка та впровадження у виробництво нових зразків хімічної техніки: вібраційних грануляторів та фільтрів плаву азотних добрив; обладнання для гранулювання речовин в рідинному середовищі; розпилюючих масообмінних апаратів; розробка обладнання для безбаштового процесу отримання азотних та комплексних добрив; створення грануляційного обладнання для одержання коагулянтів; створення обладнання для отримання аналога ікри осетрових риб та гранульованих харчових концентратів. Наукові досягнення лабораторії - виявлені явища гідродинамічного парадоксу та авторезонансу.

ЛГМО 

2011 ТОП-100. ЕнергоефективністьУ 2010 році при кафедрі «Процеси та обладанння хімічних та нафтопереробних виробництв» факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) СумДУ було створено науковий центр «Процеси та обладнання біоенергетики», який очолював к.т.н., доц. Якушко С.І.  У 2011 році розроблений центром проект "Комплексні технології виробництва біогазу, біодизеля, біодобрив" переміг у номінації "Кращий проект у сфері альтернативної енергетики" конкурсу "ТОП-100. Енергоефективність" (організатор конкурсу - Державне агентство України з енергоефективності та енергозбереження під безпосереднім патронатом Кабінету Міністрів України).

У 2018 році на матеріально-технічній базі ПАТ «Укрхімпроект» створено науково-навчальний центр комплексного інжинірингу «SSUChemTech» (ННЦ «SSUChemTech»), який є структурним підрозділом (філією) кафедри «Процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ)» Сумського державного університету (СумДУ).

1 Науково-дослідна лабораторія грануляційного та масообмінного обладнання (ЛГМО) Александр Ляпощенко 5894